منوی دسته بندی

راهبند در تبریز | راه بند | راهبند اتوماتیک | راهبند بازویی تبریز | فروش راهبند

راهبند در تبریز با نصب و فروش
4.5/5 - (8 امتیاز)

راهبند در تبریز

راهبند تبریز به جهت کنترل تردد در ورودی ساختمان  ها و معابر معمولا مورد استفاده قرار می گیرد.این تجهیزات با ساختار ساده خود باعث کنترل و بهینه سازی امر تردد شده اند.امروزه کمتر کارخانه یا سازمان و یا مجتمع مسکونی وجود دارد که در ورودی خود از راهبند استفاده ننماید.یک بازوی الکترومکانیکی که توسط یک الکتروموتور گیربکس دار فرمان باز و بست و اجازه تردد را صادر می نماید.راهبند در تبریز در گذر زمان روز به روز افزایش یافته و تاثیر آن بر امنیت سازمان و منازل کاملا محسوس می باشد.

گونه ای از تجهیزات مکانیکی که در ورودی مکان های پرتردد ، در پارکینگ های عمومی ، ساختمان های بزرگ ، عوارضی و … نصب شده تا رفت و آمد و تردد خودروها را کنترل کند.

 

راهبندها اساسا به دو گروه تقسیم می شود:

 

1 ) راهبند ستونی       2 ) راهبند اهرمی

 

راهبند بازویی

راهبند بازویی تبریز را از نظر نوع سیستم محرکه، به دو دسته الکترومکانیکی و هیدرولیکی دسته بندی نمود. راهبند بازویی ای  یا اهرمی با توجه به ساختار آن که الکترومکانیکی باشد و یا هیدرولیک دارای آپشن های متنوعی به لحاظ  اندازه میله (بوم)، میزان رفت و آمد ، سرعت حرکت میله  و همچنین وجود اینورتر invetor می باشند. پی در زمان انتخاب راهبند  بایستی حتما به کاربرد و میزان تردد را مد نظر قرار داد و برای بهترین انتخاب میتوان با کارشناسان مجرب یا شرکت های تولید راهبند و یا ارایه دهنده خدمات در این زمینه مشورت نمود.

مطالعه بیشتر...  گیت اهرمی |کنترل تردد |گیت بازویی در تبریز | گیت سه اهرمی تبریز

قراردادن راهبند بازویی تنها بعنوان مانع  و هشدار برای راننده وسایظ نقلیه است. این راهبند ها توانایی زیادی در برابر ضربه و برخورد خودرو ندارند و در صورتی که هدف از نصب راهبند ممانعت از تردد خودروها باشد باید از نوع دیگری از راهبند با مقاومت بالا در برابر برخورد با ضربه استفاده شود که در ادامه به معرفی آنها می پردازیم.

راهبند اهرمی : اهرمی با طول بازوهای متفاوت با ارتفاعی یک متر از زمین ، مسیر عبور و مرور را محدود و مسدود می کند . این نوع راهبند غالبا قیمتی مناسب دارند .
راهبند ستونی : این نوع راهبند نام دیگری نیز به نام ” بولارد ” دارد . راهبند ستونی به صورت استوانه ای داخل سطح زمین قرار می گیرد و اغلب از گرانترین نوع راهبند است .
راهبند از نوع سیستم محرکه شامل دو دسته است .
1 ) راهبند الکترومکانیک
2 ) راهبند الکترو هیدرولیک : رفت و آمد بیشتری نسبت به الکترومکانیک ارایه می دهند .
بهترین گونه راهبندها در خهان ، راهبند ستونی الکتروهیدرولیک می باشند و از سطح ایمنی فوق بالایی برخوردارند .

موارد قابل توجه در زمینه خرید راهبند

ü طول راهبند
ü سرعت حرکت راهبند
ü میزان ولتاژ تعذیه شده
ü تعداد تردد در طول شبانه روز
ü قدرت موتور
ü کلید خلاص کن در حالت قطع برق

هنگام احداث فنداسیون  یک راهبند در تبریز  نکات ذیل در مورد محل آن رعایت شود:

الف- مهمترین نکته در مورد محل فنداسیون در نظر گرفتن محل تردد عابر پیاده می باشد. توضیح اینکه اگر عابر پیاده از بیرون اتاق نگهبانی تردد می کند محل نصب دستگاه باید در موقعیتی باشد که عابر پیاده از پشت دستگاه تردد کند نه از سمت نوک تیرک تا احتمال برخورد تیرک با او به حداقل ممکن برسد.

مطالعه بیشتر...  درب اتوماتیک در تبریز | کرکره برقی | جک بازویی و ریلی | تعمیر درب اتوماتیک | راهبند

ب- محل احداث فنداسیون تا حد امکان به اتاق نگهبانی نزدیک باشد.

برای انتخاب راهبند توجه به ۳ نکته ضروری می باشد.

اول : عرض مسیر ورودی دوم : میزان تردد سوم : کیفیت و قیمت راهبند

اجزای یک راهبند

موتور 

موتور یکی از قسمت های بسیار مهم یک راهبند می باشد. موتور با انتقال نیرو به گیربکس منجر به حرکت بوم به سمت بالا یا پایین می‌شود در اصل عمل انجام مکانیکی توسط موتور صورت می‌گیرد.موتور یک راهبند میتواند به صورت تکفاز یا سه فاز باشد که معمولا با جریان AC تغذیه میگردد. معمولا موتورهای استفاده شده در راهبند تبریز به صورت چند قطبی تکفاز میباشد.

راهبند چراغدار

گیربکس

گیربکس راهبند نیز از جمله مهمترین بخش راهبند بشمار میشود که با انتقال انرژی مکانیکی از الکتروموتور بوم کوپل شده را در زاویه صفر تا 90 درجه به حرکت در میآورد.

admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تلفن : ۰۹۳۸۲۴۰۱۹۹۴