به سایت درب اتوماتیک شهر تبریز خوش آمدید
  • موقعیت مکانی
    تبریز - مرکز شهر
  • برنامه کاری
    همه روزه: ۰۶:۰۰- ۲۴:۰۰
  • مشاوره رایگان
    ۰۴۱-۳۴۴۴۱۰۵۷

کاربر جدید هستید؟


ورود

رمز عبورتان را فراموش کرده اید ؟ (بستن)

آیا شما در حال حاضر یک حساب کاربری دارید؟


ثبت نام

(بستن)
Homeدسته‌بندی نشدهتولید و ساخت راهبند در تبریز
خانه تولید و ساخت راهبند در تبریز
05
دسامبر
تولید و ساخت راهبند در تبریز
  • ساخت راهبند در تبریز

راهبند تبریز

راهبند تبریز یا راهبند در تبریز اصولا برای کنترل تردد خودروها و وسایل نقلیه در یک ورودی نیاز به تجهیزاتی خاصی خواهند بود که اجازه ورود و خروج را به اتومبیل ها بدهند. نام این تجهیز راهبند می باشد. دستگاهی متشکل از یک کابین و یک بازویی اهرمی .در درون کابین بخش های اصلی راهبند از جمله موتور و گیربکس و سیستم گیرنده فرمان که همان رسیور یا دریافت کننده نام دارد قرار می گیرند.

نیاز راهبند در این دوره از زمان برای کنترل ورودی ها بشدت یک نیاز اساسی امروزی احساس میشود. تجهیزات فنی که با کاربردی بسیار آسان و ویژگی هایی که روز به روز بر آن افزوده میشود که تردد در پارکینگ های بزرگ بصورت پارکینگ هوشمند smart park بسیار به کار گرفته میشود.

راهبند ها تجهیزاتی با ظاهر ساده اما با کارآیی بسیار بالا می باشند که همین امر منجر به استفاده از آنها در بیشتر ادارات ، مجتمع عای مسکونی و امروزه در ورودی معابر عمومی من جمله کوچه ها شده است.مهمترین ویژگی راهبند ها فرمان پذیری گسترده آنها می باشد به طور مثال شما میتوانید راهبند را به وسیله ریموت کنترل یا شستی و یا دگمه های برقی بالا و پایین نمایید و در طیف های گسترده نیز میتوان از تگ های RFID در پارکینگ های هوشمند بدون فشردن حتی دکمه ای استفاده کرد و در حالت پیشرفته تر نیز میتوان از طریق تلفن همراه فرمان لازم را برای به حرکت در آمدن بوم راهبند صادر نمیود.

تولید راهبند در تبریز

مجموعه شهر به عنوان تنها تولیدکننده راهبند در تبریز با توجه به سفارش مشتری و همچنین نیاز مشتری و نوع فرمانپذیری براساس سفارش مشتری توانسته است گام بزرگی را در این بین بردارد.تولید انواع راهبند در تبریز باموتور سه فاز یا تکفاز بدون صدا با استفاده از اینورترهای با برند معتبر برای مکانهای با تردد بسیار بالا بردارد.ساخت راهبند در تبریز مستلزم رعایت برخی پارامترهای هستند که مهمترین آنها کیفیت و خرابی پایین محصول ارائه شده می باشد که ما توانسته ایم با رعایت اصل احترام به مشتری و استفاده از مواد با کیفیت بالا این مهم را مقدور نماییمکافیست مشتری نیاز خود را بگویید تا ما براساس آنها راهبند دلخواه وی را با امکانات درخواستی از جمله چراغ ، ریموت ، فتوسل ، چشمی و حتی نوع فرمان پذیری به طور مثال اکسس کنترلی یا آنتن های دور برد با تگ های RFID طراحی و ساخت نماییم.

راهبند اینورتردار

استفاده از اینورتر در راهبند برای اولین بار برای حرکت نرم و بدون ضربه بوم راهبند و عدم ایجاد صدا اضافی بخشی از فاز طراحی سیستم راهبند در مجموعه شهر می باشد.ساخت راهبند در تبریز با این حجم تغییرات و بهبود پیشینه ی زیادی ندارد و ما با افتخار تولید  و ساخت راهبند در تبریز را مبارک میشماریم.مجموعه شهر تنها تولید کننده راهبند در تبریز آماده عقد قرارداد با کارفرمایان محترم به خصوص ادارات و مجنمع های مسکونی تجاری می باشد.

بخش های مهم یک راهبند

یک راهبند به صورت استاندارد بسته به نوع آن دارای اجزا و بخش های مختلفی می باشد که در اینجا به آنها می پردازیم:

موتور راهبند

عموما موتور راهبند ها به دو صورت تک فاز و سه فاز تولید و عرضه می‌شوند که بر اساس نوع محل و میزان تردد و همچنین ساختار راهبند از موتور تکفاز و سه فاز استفاده می شود.به طور معمول در راهبند ها از موتورهای با دور آهسته و توان بالا استفاده می گردد.انتخاب موتور در ساخت راهبند نقش بسیار کلیدی و بسزایی را دارد چرا که در اصل بازوی محرکه و قلب سیستم یک راهبند موتور و گیربکس آن می باشد.معمولا در راهبندهای اینورتردار از موتور سه فاز و در راهبند های معمولی از موتور تکفاز استفاده می شود

گیربکس

گیربکس عملاً در راهبندها دو وظیفه را بر عهده دارد یکی کاهش نرخ سرعت الکتروموتور و دیگری انتقال نیروی الکتریکی و تبدیل آن به بازوی مکانیکی راه‌بند می باشد که در اصل با گرفتن نیرو از الکتروموتور و تبدیل آن به یک نیروی محرکه باعث حرکت بوم می شود اصولاً گیربکس ها با نرخ تبدیل که دارند نامگذاری می‌شوند و همچنین توان الکتروموتور در آنها نقش بسزایی دارد. استفاده از یک گیربکس استاندارد می‌تواند منجر به طول عمر راهبند شود.گیربکس ها ساختار چرخ‌دنده‌های مانند می باشند که در اصل نقش انتقال نیرو را برعهده دارد و جزء قسمت های اصلی یک راهبند به حساب می‌آیند که همیشه قدرت ایجاد شده از موتور را توسط فنر به بوم یا زنجیرها مسدود کننده مسیر انتقال می دهند

فنر

فنر در اصل رابط بین الکتروموتور و گیربکس می باشد. به طوریکه در زمان عادی فنر در حالت فشرده می باشد که با انتقال نیرو از الکتروموتور به گیربکس باعث میشود بوم حرکت نماید. پس از حرکت و فرمان دوم فنر از حالت کشده شدن خارج میشود. جنس و کیفیت فنر در ساخت راهبند تبریز اهمیتت زیادی را داراست.

مدار کنترل راهبند تبریز

مدار کنترل یا مرکز کنترل در اصل بخش تحلیلگری سیستم را داراست. این مدار الکترونیکی در راهبند تبریز می تواند هم به صورت یه مدار قدرت و هم به صورت الکترونیکی طراحی و ساخته شود. داده های فرمان از قبیل ارسال پالس از طریق ریموت کنترل ،شستی نگهبانی ، امواج مغناطیسی RFID ، دوربین های مداربسته ، لوپ راهبند و…. همگی در این قسمت راهبند تجزیه و تحلیل میشوند و پس از آن فرمان باز شدن یا بسته شدن به راهبند ارسال میگردد.

در سطوح بالاتر امکانات بسیار زیادی را میتوان در راهبند ها گنجاند که از نمونه های آن میشود امکان گزارش گیری توسط پورت های متصل به سیستم کامپیوتری و یا تنظیمات کنترلیسرعت و گشتاور موتور راهبند و… نامید.

لیمیت سوئیچ یا میکروسوئیچ ها

همانطوریکه از نام این قطعات پیداست برای محدود کردن حرکت بوم و مشخص کردن آنکه دقیقا در چه راستا و زاویه ای بایستند از این قطعات مکانیکی استفاده می نمایند تا بوم در راستای حرکتی خود آسیبی نبیند.البته کنترل زمان حرکت موتور هم مکمل لیمیت سوئچ ها در راهبندها خواهند بود.

کابین راهبند تبریز

کابین راهبند در اصل بدنه فلزی می باشد که کلیه متعلقات راهبند به جز بوم در داخل آن قرار میگیرند و تنها بوم است که در بیرون به آن متصل می شود. معمولا چون کابین بعنوان یک حفاظ برای سایر قطعات در برابر سرما و گرما هوای و همچنین برخوردهای احتمالی فیزیکی می باشد از فلزی آهن یا فولاد ساخته میشود.کابین راهبند در عین مقاوم بودن بایستی سبک نیز باشد تا امکان جابجایی آن در آینده نیز فراهم باشد.

بوم راهبند تبریز

بوم در اصل میله متحرک راهبند می باشد که از طریق گیربکس در جهت عمودی و افقی حرکت میکند.براساس ساختار های متفاوت راهبند ها بوم می تواند به صورت یک میله باشد یا در راهبند زنجیری به صورت زنجیر در نظر گرفته شود.امروزه جنس بوم ها اغلب از پلاستیک سخت می باشد که دارای وزن کمتری می باشد اما بوم های فلزی یا آلومینیمی نیز در باز راهبند تبریز به وفور یافت میشود که نسبت به پلاستیک دارای استحکام بیشتری می باشند.

تجهیزات صدور فرمان

در حالت کلی برای صدور فرمان به یک راهبند از شستی های دستی استوپ و استارت استفاده می شود که با مرور زمان و رشد تکنولوژی ریموت کنترل های بیسیم نیزبه آنها اضافه شدند. سیستم صدور فرمان بخش است که از طریق یک نیروی انسانی و یا حرکتی فیزیکی صادر و مدار کنترل پس از دریافت و تجزیه و تحلیل آن فرمان حرکت به موتور و گیربکس را صادر مینماید.

امروزه استفاده از آنتهای برد بلند RFID در پارکینگ های هوشمند تبریز بسیار مرسوم شده به نحوی که بخش فرمان فیزیکی نیز حذف شده و فرمان به جلو آمدن ماشین و خواندن امواج متصل به آن توسط آنتهای برد بلند به سیتم راهبند تبریز صادر میگردد و کنترل تردد به دقت و سرعت بالایی انجام میگردد.

تلفن تماس : ۰۹۳۸۲۴۰۱۹۹۴  – 04134441057

موارد کاربرد راهبند تبریز

۱- مجتمع های مسکونی

۲- سازمان ها و ادارات

۳- ورودی معابر و کوچه ها

۴- مکانهای حساس و نظامی

۴- بیمارستانها و پارکینگها

۵- جهت مسدود نمودن محل از نظر تردد و….


مطالب مرتبط
تماس با ما