به سایت درب اتوماتیک شهر تبریز خوش آمدید
 • موقعیت مکانی
  تبریز - مرکز شهر
 • برنامه کاری
  همه روزه: ۰۶:۰۰- ۲۴:۰۰
 • مشاوره رایگان
  ۰۴۱-۳۴۴۴۱۰۵۷

کاربر جدید هستید؟


ورود

رمز عبورتان را فراموش کرده اید ؟ (بستن)

آیا شما در حال حاضر یک حساب کاربری دارید؟


ثبت نام

(بستن)
Homeدسته‌بندی نشدهتولید و ساخت راهبند در تبریز / ۷ آذرماه ۱۴۰۰
خانه تولید و ساخت راهبند در تبریز / ۷ آذرماه ۱۴۰۰
05
دسامبر
تولید و ساخت راهبند در تبریز / ۷ آذرماه ۱۴۰۰
 • ساخت راهبند در تبریز

راهبند تبریز

راهبند تبریز یا راهبند در تبریز road barrier اصولا برای کنترل تردد خودروها و وسایل نقلیه در یک ورودی نیاز به تجهیزاتی خاصی خواهند بود که اجازه ورود و خروج را به اتومبیل ها بدهند. نام این تجهیز راهبند می باشد. دستگاهی متشکل از یک کابین و یک بازویی اهرمی که درون کابین بخش های اصلی راهبند از جمله موتور و گیربکس و سیستم گیرنده فرمان که همان رسیور یا دریافت کننده نام دارد ، فنر و… قرار می گیرند.

راهبند تبریز تجهیزاتی با ظاهری ساده اما با کارآیی بسیار بالا می باشند که همین امر منجر به استفاده از آنها در بیشتر ادارات ، مجتمع عای مسکونی و امروزه در ورودی معابر عمومی من جمله کوچه ها شده است.مهمترین ویژگی راهبند ها فرمان پذیری گسترده آنها می باشد به طور مثال شما میتوانید راهبند را به وسیله ریموت کنترل یا شستی و یا دکمه های برقی بالا و پایین نمایید و در طیف های گسترده نیز میتوان از تگ های RFID در پارکینگ های هوشمند بدون فشردن حتی دکمه ای استفاده کرد و در حالت پیشرفته تر نیز میتوان از طریق تلفن همراه فرمان لازم را برای به حرکت در آمدن بوم راهبند صادر نمود.این ویژگی گستره عظیم فرمان پذیری و انعطاف بالای این تجهیزات را نشان میدهد و دست متخصصان امر در جهت کنترل را باز میگذارد.

احتیاج به یک راهبند در این دوره از زمان برای کنترل ورودی ها بشدت بعنوان یک نیاز اساسی امروزی احساس میشود. تجهیزات فنی که با کاربردی بسیار آسان و ویژگی هایی که روز به روز بر آن افزوده میشود که تردد در پارکینگ های بزرگ بصورت پارکینگ هوشمند smart park بسیار به کار گرفته میشود.

تولید کننده راهبند در تبریز

مجموعه شهر به عنوان تنها تولیدکننده راهبند در تبریز با توجه به سفارش مشتری و همچنین نیاز مشتری و نوع فرمانپذیری براساس سفارش مشتری توانسته است گام بزرگی را در این بین بردارد.تولید انواع راهبند در تبریز با موتور سه فاز یا تکفاز بدون صدا با استفاده از اینورترهای با برند معتبر برای مکانهای با تردد بسیار بالا بردارد.ساخت راهبند در تبریز مستلزم رعایت برخی پارامترهای هستند که مهمترین آنها کیفیت و خرابی پایین محصول ارائه شده می باشد که ما توانسته ایم با رعایت اصل احترام به مشتری و استفاده از مواد با کیفیت بالا این مهم را مقدور نماییم کافیست مشتری نیاز خود را بگویید تا ما براساس آنها راهبند دلخواه وی را با امکانات درخواستی از جمله چراغ ، ریموت ، فتوسل ، چشمی و حتی نوع فرمان پذیری به طور مثال اکسس کنترلی یا آنتن های دور برد با تگ های RFID طراحی و ساخت نماییم.

راهبند تبریز

راهبند چگونه امنیت اماکن را تامین میکنند؟

راهبندها با توجه به اینکه کنترل ورود و خروج های افراد و اتومبیلها را میتوانند پایش و کنترل نمایند بنابراین با همین کنترل میتوان امنیت ساختمانها و مجتمع ها را کاملا کنترل نمود.صرف نظر از نوع و شرایط محل یا تجهیزاتی که داریم و می خواهیم در مقابل ورودهای غیرمجاز از آن محافظت نماییم ، راهبند یک وسیله ی کاملاموثر خواهد.

علاوه بر راهبند نصب دوربین های مدار بسته نیز میتوانند امنیت کل مجموعه را بیشتر کنند. چنین اقدامی برای انبارها ، بیمارستانها ، پارکینگ ها ، و یا هر مکان تجاری بزرگی که در مناطق پراکنده شده اند بسیار عالی و کاربردی است. با نصب یک سیستم اکسس کنترل میتوان تعداد خروجی و ورودی ها را با دقت ثبت و برای حفظ مجوز مجاز وسایل نقلیه گزارش می شوند.

ساخت راهبند در تبریز

معیارهای اصلی ساخت یک راهبند در تبریز در ابتدا کیفیت و سپس توانمندی آن جهت هماهنگی با سایر سیستم های نصب شده در آن محل می باشد.هماهنگی با کارتخوانها ، آنتن ها ، ریمونها ، اپلیکیشن ها و… جز لاینفک سیستم های راهبند ساخت تبریز می باشد. این تجهیزات بگونه ای طراحی شده اند که سازگاری کامل با سایر تجهییزات امنیتی را داشته باشند.

قیمت راهبند پارکینگ خودرو

فاکتورهای مهمی در تعیین قیمت راهبند پارکینگ خودرو تاثی دارند که از آن جمله میتوان به :

 • نوع راهبند ( هیدرولیکی – الکترو مکانیکی – راهبند دستی )
 • کاربری محل با توجه به میزان حساسیت عبور و مرور
 • تجهیزات کنترل راهبند
 • عرض دهنه ورودی
 • میزان تردد

راهبند اینورتردار

استفاده از اینورتر در راهبند برای اولین بار برای حرکت نرم و بدون ضربه بوم راهبند و عدم ایجاد صدای اضافی بخشی از فاز طراحی سیستم راهبند در مجموعه شهر می باشد.ساخت راهبند در تبریز با این حجم تغییرات و بهبود پیشینه ی زیادی ندارد و ما با افتخار تولید  و ساخت راهبند در تبریز را مبارک میشماریم.مجموعه شهر تنها تولید کننده راهبند در تبریز آماده عقد قرارداد با کارفرمایان محترم به خصوص ادارات و مجنمع های مسکونی تجاری می باشد. از دیگر مزایای استفاده از اینورتر حفظ و کنترل تمامی پارامترهای الکتریکی موتور شامل جریان ، ولتاژ ، فرکانس و… می باشد که این ویژگی باعث عدم آسیب الکترموتور و افزایش عمر مفید آن می گردد.

اینورتر کنترل دور راهبند

بخش های مهم یک راهبند

یک راهبند به صورت استاندارد بسته به نوع آن دارای اجزا و بخش های مختلفی می باشد که در اینجا به آنها می پردازیم:

موتور راهبند

عموماً موتور راهبند ها به دو صورت تک فاز و سه فاز تولید و عرضه می‌شوند که بر اساس نوع محل و میزان تردد و همچنین ساختار راهبند از موتور تکفاز و سه فاز استفاده می شود.به طور معمول در راهبند ها از موتورهای با دور آهسته و توان بالا استفاده می گردد.انتخاب موتور در ساخت راهبند نقش بسیار کلیدی و بسزایی را دارد چرا که در اصل بازوی محرکه و قلب سیستم یک راهبند موتور و گیربکس آن می باشد.معمولا در راهبندهای اینورتردار از موتور سه فاز و در راهبند های معمولی از موتور تکفاز استفاده می شود.به طور عمده راهبندهای مجموعه شهر از موتورهای شرکت موتوژن یا الکتروژن می باشد که جز با کیفیت ترین موتورهای ایران می باشند.

گیربکس

گیربکس عملاً در راهبندها دو وظیفه را بر عهده دارد یکی کاهش نرخ سرعت الکتروموتور و دیگری انتقال نیروی الکتریکی و تبدیل آن به بازوی مکانیکی راه‌بند می باشد که در اصل با گرفتن نیرو از الکتروموتور و تبدیل آن به یک نیروی محرکه باعث حرکت بوم می شود اصولاً گیربکس ها با نرخ تبدیل که دارند نامگذاری می‌شوند و همچنین توان الکتروموتور در آنها نقش بسزایی دارد. استفاده از یک گیربکس استاندارد می‌تواند منجر به طول عمر راهبند شود.گیربکس ها ساختار چرخ‌دنده‌های مانند می باشند که در اصل نقش انتقال نیرو را برعهده دارد و جزء قسمت های اصلی یک راهبند به حساب می‌آیند که همیشه قدرت ایجاد شده از موتور را توسط فنر به بوم یا زنجیرها مسدود کننده مسیر انتقال می دهند.

گیربکس های ۱ به ۷۰ عمومی ترین نوع گیربکس هایی هستند که به صورت استاندارد در راهبند تبریز استفاده میشوند و بسیار حالت کارا و خوب با سیستم اینورتر و الکتروموتور را دارا می باشند اما گیربکس های ۱ به ۹۰ هم قابلیت استفاده دارا میباشند. افزایش نرخ گیربکس ها بیشتر از رنج های ذکر شده توصیه نمیشوند و به نوعی هزینه مازاد خواهد بود.

فنر

فنر در اصل رابط بین الکتروموتور و گیربکس می باشد. به طوریکه در زمان عادی فنر در حالت فشرده می باشد که با انتقال نیرو از الکتروموتور به گیربکس باعث میشود بوم حرکت نماید. پس از حرکت و فرمان دوم فنر از حالت کشده شدن خارج میشود. جنس و کیفیت فنر در ساخت راهبند تبریز اهمیتت زیادی را داراست.

مدار کنترل راهبند تبریز

مدار کنترل یا مرکز کنترل در اصل بخش تحلیلگری سیستم را داراست. این مدار الکترونیکی در راهبند تبریز می تواند هم به صورت یه مدار قدرت و هم به صورت الکترونیکی طراحی و ساخته شود. داده های فرمان از قبیل ارسال پالس از طریق ریموت کنترل ،شستی نگهبانی ، امواج مغناطیسی RFID ، دوربین های مداربسته ، لوپ راهبند و…. همگی در این قسمت راهبند تجزیه و تحلیل میشوند و پس از آن فرمان باز شدن یا بسته شدن به راهبند ارسال میگردد.

در سطوح بالاتر امکانات بسیار زیادی را میتوان در راهبند ها گنجاند که از نمونه های آن میشود امکان گزارش گیری توسط پورت های متصل به سیستم کامپیوتری و یا تنظیمات کنترلیسرعت و گشتاور موتور راهبند و… نامید.

کابین راهبند تبریز

کابین راهبند در اصل بدنه فلزی می باشد که کلیه متعلقات راهبند به جز بوم در داخل آن قرار میگیرند و تنها بوم است که در بیرون به آن متصل می شود. معمولا چون کابین بعنوان یک حفاظ برای سایر قطعات در برابر سرما و گرما هوای و همچنین برخوردهای احتمالی فیزیکی می باشد از فلزی آهن یا فولاد ساخته میشود.کابین راهبند در عین مقاوم بودن بایستی سبک نیز باشد تا امکان جابجایی آن در آینده نیز فراهم باشد.

لیمیت سوئیچ یا میکروسوئیچ ها

همانطوریکه از نام این قطعات پیداست برای محدود کردن حرکت بوم و مشخص کردن آنکه دقیقا در چه راستا و زاویه ای بایستند از این قطعات مکانیکی استفاده می نمایند تا بوم در راستای حرکتی خود آسیبی نبیند.البته کنترل زمان حرکت موتور هم مکمل لیمیت سوئچ ها در راهبندها خواهند بود.

خلاص کن

خلاص کن راهبند وسیله ای میباشد که گاها به صورت چسبیده و گاها به شکل دسته ای مجزا توسط تولید کنندگان راهبند ارائه میشود و وظیفه آنها حرکت دادن گیربکس به صورت دستی و حرکت دورانی شکل میباشد که در زمان بی برقی یا ایجاد ایراد در راهبند جهت بالا یا پایین نمودن بوم مورد استفاده قرار میگیرند.

بوم راهبند تبریز

بوم در اصل میله متحرک راهبند می باشد که از طریق گیربکس در جهت عمودی و افقی حرکت میکند.براساس ساختار های متفاوت راهبند ها بوم می تواند به صورت یک میله باشد یا در راهبند زنجیری به صورت زنجیر در نظر گرفته شود.امروزه جنس بوم ها اغلب از پلاستیک سخت می باشد که دارای وزن کمتری می باشد اما بوم های فلزی یا آلومینیمی نیز در باز راهبند تبریز به وفور یافت میشود که نسبت به پلاستیک دارای استحکام بیشتری می باشند.

انواع راهبند

راهبند ها انواع مختلفی دارند که هریک برای موارد خاصی کاربرد دارند که مشتریان براساس نیاز خود بکار میبرند. از انواع مختلف راهبند ها می توان به موارد زیر اشاره داشت :

 • راهبند اهرمی
 • راهبند ستونی (بولارد)
 • راهبند مسدود کننده
 • راهبند میخی یکطرفه
 • راهبند زنجیری
 • راهبند خم شونده

نکات مهم در انتخاب راهبند

 • نوع کاربری محل ( تجاری ، مسکونی ، صنعتی و… )
 • عرض ورودی
 • میزان ترافیک و رفت و آمد ها
 • حساسیت محل به لحاظ امنیتی
 • حساسیت از نظر سرعت عملکرد دستگاه

تجهیزات صدور فرمان

در حالت کلی برای صدور فرمان به یک راهبند از شستی های دستی استوپ و استارت استفاده می شود که با مرور زمان و رشد تکنولوژی ریموت کنترل های بیسیم نیزبه آنها اضافه شدند. سیستم صدور فرمان بخش است که از طریق یک نیروی انسانی و یا حرکتی فیزیکی صادر و مدار کنترل پس از دریافت و تجزیه و تحلیل آن فرمان حرکت به موتور و گیربکس را صادر مینماید.

امروزه استفاده از آنتهای برد بلند RFID در پارکینگ های هوشمند تبریز بسیار مرسوم شده به نحوی که بخش فرمان فیزیکی نیز حذف شده و فرمان به جلو آمدن ماشین و خواندن امواج متصل به آن توسط آنتهای برد بلند به سیتم راهبند تبریز صادر میگردد و کنترل تردد به دقت و سرعت بالایی انجام میگردد.

تلفن تماس : ۰۹۳۸۲۴۰۱۹۹۴  – 04134441057

موارد کاربرد راهبند تبریز

۱- مجتمع های مسکونی

۲- سازمان ها و ادارات

۳- ورودی معابر و کوچه ها

۴- مکانهای حساس و نظامی

۴- بیمارستانها و پارکینگها

۵- جهت مسدود نمودن محل از نظر تردد و….

مزیت های راه بند

بعد از اقدام به نصب راه اندازی ، این دستگاه به کمترین میزان دخالت نیروی انسانی نیازمند است. و تنها با فشردن یک دکمه از هر جا میتوان فرمان حرکت بالا یا پایین را ارسال نمود. پس اگر ، حتی شما یک دستگاه راهبند برای خود خریداری نموده اید و نمی خواهید فردی بر آن نظارت داشته باشد ، قابلیت مدیریت آن به  تنهایی را خواهید داشت. شستی های کنترل را می توان در درون منزل نصب نمود. همچنین می توان کنترل ترددها را از طریق تجهییزات دیگری مانند اسکنرهای اثر انگشت ، اسکنرهای کف دست و اسکنر شبکیه چشم و غیره کنترل نمود. بنابراین ، حداقل نیروی فیزیکی برای کارایی یک راهبند مورد نیاز است.

با توجه به هدف نصب راه بند ، میتواند به همان اندازه این دستگاه میتواند ایمنی ایجاد نماید. می توانید با پیشرفته ترین سیستم های امنیتی دیجیتال آنرا هماهنگ نمایید تا ضریب امنیتی را افزایش دهید. گذر از راهبند یا تخریب آن سخت است و می تواند در برابر نفوذ وسایل نقلیه کاملا مستحکم باشد.


مطالب مرتبط
تماس با ما