منوی دسته بندی

هوشمند سازی ساختمان تبریز | ساختمان هوشمند تبریز | خانه هوشمند تبریز | BMS تبریز / بروزرسانی شده در 21 مردادماه 1401

هوشمند سازی ساختمان تبریز
5/5 - (1 امتیاز)

هوشمند سازی ساختمان

برای دانستن و درک کامل مفهوم هوشمند سازی ساختمان باید تعریفی از یک ساختمان هوشمند را بدست آوریم،بنابراین ساختمان هوشمند در اصل شامل محیطی فعال و مقرون به صرفه، بوسیله تجمیع کردن عناصر اصلی یعنی سیستمها، ساختارها ، سرویسها و پایش و ایجاد رابطه ای یکپارچه میان آنها که می تواند به صورت مستمر نسبت به وضعیت های متغیر محیط واکنش نشان داده و خود را با آنها هماهنگ نمایند و همچنین به ساکنین ساختمان این اجازه را می دهد که از منابع موجود به صورت موثرتری استفاده نموده، امنیت و آرامش آنها را افزایش دهد.

هوشمند سازی ساختمان تبریز
هوشمند سازی ساختمان تبریز

انواع هوشمند سازی

در سالهای اخیر سیستم های هوشمند سازی فراوانی تهیه و آماده میگردند که هریک با امکاناتی و آپشن هایی که دارند توانایی این را دارند که یک فضای خاص و فعال را ایجاد کنند.در انواع هوشمند سازی می توان به هوشمند سازی خانه یا محل کار، هوشمند سازی ساختمان و هوشمند سازی صنعتی اشاره داشت.

هوشمند سازی منزل یا محل کار: بدلیل اینکه محیط خانه یا محل کار یک فضای اختصاصی و ویژه است و می توان از نوع پیشرفته هوشمند سازی برای امنیت و آسایش آنها استفاده کرد. این هوشمند سازی ها یک فضای لوکس و مدرن را ایجاد می کند. در این نوع، ابتدا داده ها توسط حسگر دریافت می شود سپس فرمان هایی که از قبل مشخص شده بود با استفاده از کنترل کننده مرکزی پردازش و صادر شده و برای اجرا به دستگاه های مصرفی ارسال می شوند.

هوشمند سازی ساختمان: از طریق هوشمند سازی یک ساختمان می توان کلیه تجهیزات الکترونیکی مشترک ساختمان را به وسیله سنسورها و حسگر ها با برنامه مشخص شده قبلی به صورت یکپارچه تحت کنترل درآورد. از جمله تجهیزات مربوط به هوشمند سازی ساختمان می توان به موتورخانه ها، هواسازها، سیستم های سرمایشی و گرمایشی، چیلرها، دوربین های مداربسته، سیستم های حفاظتی، آسانسورها، برق اضطراری اشاره کرد.

هوشمند سازی صنعتی: از جمله کاربردهای هوشمند سازی صنعتی می توان به خدمات رباتیک، خدمات پزشکی، خدمات آموزشی، سرگرمی، نقل و انتقالات هوشمند، تشخیص هوشمند و… اشاره کرد

نظرات بسته شده است.

تلفن : ۰۹۳۸۲۴۰۱۹۹۴