فروش دوربین مداربسته در تبریز | دوربین مداربسته | نصب دوربین مداربسته تبریز | قیمت

دوربین مداربسته تبریز
Rate this post

فروش و نصب انواع دوربین مداربسته در تبریز

تعریف دوربین مداربسته تبریز

واژه  دوربین مداربسته تبریز معدل فارسی کلمه انگلیسی  closet circuit television  یا به اختصار cctv می باشد. در اصل  به دوربین هایی گفته می شود که در جای خود بدون حرکت و ثابت می باشندو تصاویر را به یک یا چند محل مخابره می کنند. از آنجا که اغلب این دوربین ها در حفاظت، نظارت و سیستم های مانیتورینگ امنیت بکار می رود این واژه بیشتر به همین حیطه بر می گردد اما معنی فنی آن حتی دوربین های ویدیو تلفن و کنفرانس را نیز دربر می گیرد.

در دنیای مدرن امروزی، همه افراد به دنبال راهکارهای امنیتی بهتر و استراتژی های کارآمدتر برای مقابله با جرم هستند. دوربین های مداربسته در مقایسه با سایر اقدامات نظارتی و امنیتی، ظرفیت عملیاتی بالا و هزینه پایین تری دارند و از این رو، بسیار مورد استفاده قرار می گیرند. در اکثر کشورها دوربین های مداربسته، به منظور جلوگیری از جرم و سرقت در سطح شهر و همچنین در ساختمان های شخصی نصب شده اند. موارد کاربرد دوربین مداربسته بسیار گسترده است و ما در این مقاله سعی داریم به چند مورد مهم از بین آن ها اشاره کنیم.

انواع دوربین مداربسته تبریز

-دوربین های آنالوگ
-دوربین های ip (آی پی تحت شبکه)
-دوربین های دو منظوره

کاربرد دوربین مداربسته تبریز

دوربین مداربسته در صنعت

برخی از پروسه های صنعتی در محیط های خطرناک و دشوار عملیاتی صورت می پذیرند. از جمله این پروسه ها می توان به صنایع شیمیایی و راکتورهای هسته ای اشاره کرد. بدیهی است که نظارت بر روند این پروسه ها به صورت مستقیم امکان پذیر نیست و خطر مالی یا جانی دارد. در این جاست که دوربین مداربسته به کمک ما می آید. دوربین های مداربسته مورد استفاده در صنعت، بر خط تولید محصول نظارت می کنند. نوع دیگری از دوربین مداربسته نیز در صنعت استفاده می شود که حساس به درجه حرارت هستند و در هر مرحله ای از فرآیند، درجه حرارت را اندازه گیری می کنند.

دوربین مداربسته تبریز در کنترل ترافیکی

در اغلب شهرها و کشورها، دوربین های مداربسته را در خیابان ها و بزرگراه ها نصب می کنند تا ترافیک و رفت و آمد خودروها را تحت بررسی قرار دهند. اگر در قسمتی از جاده، تصادفی رخ داده باشد، پلیس می تواند از طریق دوربین مداربسته، بلافاصله از وقوع تصادف آگاه شده و اقدامات لازم را انجام دهد. از طرف دیگر، نظارت بر رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی از جمله رعایت سرعت مجاز، با استفاده از دوربین مداربسته امکان پذیر شده است. پلیس می تواند با مشاهده پلاک خودروی متخلف، راننده مربوطه را شناسایی و جریمه کند.

کاربرد دوربین مداربسته تبریز در برقراری امنیت حمل و نقل و ترنسفر

استفاده از دوربین مداربسته این امکان را فراهم می کند که راننده وسیله نقلیه، یا لوکوموتیوران قطار، قبل از بستن درها از عدم وجود افراد در آن قسمت مطمین شود. این کار از بروز حادثه و ماندن افراد لای در جلوگیری به عمل می آورد.نصب دوربین مداربسته در خودرو، راننده را کمک می کند تا هنگام دنده عقب رفتن، با اشیا و یا افراد برخورد نکند.

دوربین مداربسته به منظور نظارت بر کارمندان

کارفرما می تواند به منظور نظارت بر ایمنی کارکنان و بررسی عملکرد صحیح آن ها، دوربین مدار بسته را در محیط کار نصب کند. لازم به ذکر است که نصب دوربین مداربسته در ساختمان های اداری و کاری، باید با آگاهی کارمندان انجام گیرد و حقوق انسانی رعایت شود.

دوربین مداربسته در مدارس

مدارس زیادی در کشور ما مجهز به دوربین مداربسته شده اند. در صورت بروز سرقت، جرم و یا رفتار غیر قابل قبول از دانش آموزان، می توان از تصاویر ثبت شده توسط دوربین مداربسته به عنوان مدرک استفاده کرد. دوربین مدار بسته مدارس معمولا در راهرو، حیاط، پارکینگ و… نصب می شود.

دوربین مداربسته در مکان های ورزشی و تفریحی

به کارگیری دوربین مداربسته در مجتمع های ورزشی، تفریحی، مناطق توریستی، رستوران ها و… باعث می شود تا حاضرین در آن مکان احساس امنیت بیشتری داشته باشند. زیرا می دانند که در صورت بروز حادثه، پلیس می تواند از تصاویر دوربین مداربسته استفاده کرده و مجرم را شناسایی کند.

دوربین مداربسته تبریز منظور نظارت بر پارکینگ خودرو، انبار و…

نصب دوربین مداربسته در قسمت ورودی و خروجی پارکینگ ها، به کاربر کمک می کند تا رفت و آمد تمام خودروها را زیر نظر داشته باشد. این پوشش 24 ساعته، امنیت بالایی را در این مکان ها ایجاد می کند و از سرقت جلوگیری می کند.

دوربین مداربسته در مکان های عمومی

یک دوربین مداربسته معمولی توانایی پوشش مناطق گسترده و باز را ندارد. دوربین های PTZ با رزولوشن تصویر بالا، در این مورد بسیار کارآمدتر هستند. این دوربین ها قابلیت چرخش، گردش و بزرگنمایی تصویر را دارند و می توانند منطقه وسیع تری را تحت پوشش قرار دهند. رزولوشن بالای دوربین، امکان شناسایی چهره و پلاک خودروها را نیز فراهم می کند که بسیار کاربردی است.

دوربین مداربسته در مناطق تاریخی

کشور ما بناهای تاریخی متنوع و فراوانی دارد. این بناهای تاریخی هر کدام قدمت و ویژگی منحصر به فرد خود را دارند. نصب دوربین مداربسته در این مکان های تاریخی باعث بالا رفتن امنیت و حفاظت از آن ها می شود. به عنوان مثال با نصب دوربین مداربسته در مسجدهای قدیمی، جلوی فعالیت افراد خرابکاری که قصد آسیب زدن و یا سرقت آثار باستانی موجود در این مکان را دارند، گرفته می شود.

دوربین مداربسته تبریزدر بیمارستان ها و مراکز درمانی

بیمارستان مکانی حساس است. افراد زیادی به بیمارستان ها و مراکز درمانی مراجعه می کنند. اکثر این افراد وضعیت جسمی وخیمی دارند و یک سهل انگاری ساده ممکن است منجر به حوادث ناگوار و غیر قابل جبران شود. نصب دوربین مدار بسته در این مکان ها بسیار کاربردی است.پس از نصب دوربین مداربسته، تنها یک اپراتور لازم است تا بر تصاویر ارسالی از دوربین مداربسته نظارت کند. بنابراین علاوه بر کاربردهایی که گفته شد، استفاده از دوربین مداربسته تعداد نیروی انسانی مورد نیاز به منظور نظارت بر ساختمان ها را کاهش می دهد.

 

admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تلفن : ۰۹۳۸۲۴۰۱۹۹۴